Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Fabrikalar, alışveriş merkezleri, açık, kapalı oto parklar, hastaneler, sağlık kurumları, iş yerlerindeki ofisler, yemekhaneler, mutfaklar, oteller gibi pek çok kullanım alanlarını sayabileceğimiz Epoksi Zemin Kaplama sistemleri konutlarda banyolar, mutfaklar ,tuvaletlerde dekorasyon maksatlı kullanılmakta olup neredeyse bulunduğumuz her ortamda karşımıza çıkan ihtiyaç duyulan bir yer döşeme malzemesidir.Değişik alanlarda farklı gereksinimlere yönelik kullanılan Epoksi Zemin Kaplamaları kullanıldığı ortamlarda pek çok artı değeri de beraberinde getirmektedir.Fabrikalarda yaya trafiği, iş makinaları, forkliftler, transpletler, binek araçlar ile oluşan yoğun iş trafiğinin yanı sıra fabrika üretiminde kullanılan çeşitli katı, sıvı ham maddeler ve yağlardan dolayı fiziksel, kimyasal etkilere maruz kalan beton zeminler Epoksi Kaplama ile koruma altına alınmadığı taktirde öncelikle yüzeysel aşamalara, sonrasında asidik veya bazik sıvıların betona nüfus etmesi ile zemin betonunu tahribata uğratır.

Beton üzerindeki aşınmalar, harici sebeplerle oluşan tozlar betonun kir tutması, temizliğinin kolay yapılamaması, görüntü kirliliği ve ortamda uçuşan tozumaya sebep olup insanlar için hijyen olmayan sağlıksız bir ortam oluşturur .

Böyle bir ortama gelen ziyaretçiler, müşteriler firma için olumsuz imaj oluşumuna ve iş kayıplarına yol açar, nede olsa dışarıdan gelen insanlar için ilk etapta görsellik önemlidir. Epoksi yer döşemesi, pek çok renk seçeneği ile mat, parlak veya portakal efektli yüzey görünümü ile elbette ki dekoratif görsellik olarak kendini göstermektedir. Ancak ekonomi ve insan sağlığı bakımından yararları da göz ardı edilemez. Zemine uygulanan epoxi kaplama öncelikle kapladığı zemini bütün fiziksel kimyasal etkilerden koruyarak, su geçirgenlik özelliği olan betonun geçirgenliğini keser alt katlar için su izolasyonu görevi yaparak alt katları da nemden ve rutubetten korur.

Her yönü ile sağladığı yararlarla büyük işletmelerde kaçınılmaz zorunluluk haline gelen epoksi zemin kaplamasına ayrılan bütçe ilk etapta yüksek ve gereksiz maliyet olarak görünse de uzun vadedeki yararlarına bakarsak;

Sağladığı izolasyon ortamdaki nemden rutubetten koruması ,hijyen olması tozumayı engellemesi ile her şeyden önce insanları hastalıktan koruyarak iş kayıplarını asgariye düşürür, İş makinalarını, elektronik cihazları tozdan koruyarak, arıza riskini azaltıp bakım onarım masraflarını ve arızalardan dolayı oluşan iş kayıplarını engeller, fabrikalarda imalatı yapılan ürünlerin ortamdaki tozdan etkilenerek hatalı ve arızalı çıkma riskini düşürür, Zeminleri fiziksel kimyasal etkilerden koruyarak binada oluşabilecek yıpranmaları hasarları asgariye düşürür, bu yüzden oluşan onarım bakım masrafları iş kayıpları asgariye düşer.

Bunların hepsi birlikte düşünüldüğü zaman epoksi kaplama için ayrılan bütçenin ne kadar gerekli olduğunu uzun vadede kendini amorti edebileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Büyük işletmeler yüksek bütçeler gerektirdiğinden en küçük aksamalar büyük kayıplara sebebiyet verir o yüzdendir ki epoksi zemin kaplaması maddi kayıpların oluşmasına tedbir olarak önlemler önemli zaruretlerden birisi olarak rahatlıkla söyleyebiliriz, büyük işletmeler üretimde kullandıkları pek çok mamullerin ve ham maddeyi de yan sanayilerinden tedarik ettiklerinden olarak yan sanayiler içinde aynı şeyler söylenebilir,

Bu yüzdendir ki Türkiye’de epoksi zemin kaplama uygulamaları sürekli yaygınlaşma ve kullanımı artmakta, üreticileri uygulamacıları da çoğalmakta. Epoksi Zemin Kaplama yaptıracak firmalar kuruluşlar için alternatifler oluşmakta ve seçenekler artmaktadır.

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA FİYATLARI

Epoksi zemin kaplama fiyatları kullanılacak malzemenin ve uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Epoksi zemin kaplama fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir ya da 0542 448 70 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşarak ücretsiz keşif randevu işlemlerinizi gerçekleştirecektir.